האם אתה טיפוס של גריל חשמלי או גריל פחמים?

בכל שנה כשמגיעה עונת העל אש, עולה השאלה הבלתי נמנעת- האם עדיף להשתמש בגריל חשמלי או בגריל פחמים? האחד מייצג עידן חדשני ומודרני ואילו השני מהווה הדרך הקלאסית והמוכרת לצלייה של בשרים. מאחר ורבים נמצאים בצומת הזו, רגע לפני שהם בוחרים בגריל הנכסף, החלטנו לעשות לכם סדר אחד ולתמיד. אז האם אתה טיפוס של גריל חשמלי או גריל פחמים? קראו את המאמר הזה ותוכלו לקבוע בעצמכם.

 

גריל פחמים

גריל הפחמים הוא הגריל המוכר שכולנו גדלנו עליו. הגריל הזה מצריך היערכות מוקדמת של כמה שעות לפחות, כאשר חלק מההכנות הן הצטיידות בפחמים והבערתם באש. הגחלים צריכים להגיע לטמפרטורה מסוימת כדי שהבשרים אכן יתבשלו בצורה טובה. לשם כך צריך לשמור גם על פיזור חום אחיד טרם הצלייה ולאורכה, וגם לחדש כל הזמן את האספקה של הגחלים.

 

גריל חשמלי

גריל חשמלי הוא חידוש של גריל הפחמים, כאשר מטרתו היא להקל על כל תהליך הצלייה והעישון. בגלל שמדובר בגריל שחייב חיבור זמין לשקע, נוהגים להשתמש בו בעיקר ברחבות ביתיות. הגריל החשמלי מגיע בדגמים שונים- חלקם דמויי טוסטר המאפשרים צלייה דו צדדית של מזון (חוסך זמן ומאמץ כשהופכים את הבשר) וחלקם נראים כמו גריל פחמים.

 

איפה אתם נוהגים לעשות על האש?

כדי לקבוע האם אתם טיפוס של גריל חשמלי או גריל פחמים, עליכם לשאול את עצמכם קודם כל האם אתם חובבי בית או שאתם מעדיפים טיולים וטבע. אנשים שחובבים על האש ביתי, ייהנו יותר מחוויית צליה על גבי גריל חשמלי. גריל מסוג זה הוא מטבעו אידיאלי, משום שהוא לא מצריך מאמץ רב ועושה את רוב העבודה בעצמו. לאור העובדה שבבית יש שקעים זמינים, הצלייה על גבי גריל חשמלי עדיפה.

אם אתם חובבי טבע ואוהבים לסעוד בחוץ, מוטב שתבחרו בגריל פחמים. יהיה לכם הרבה יותר קל להתנייד איתו, ולא תצטרכו להיות תלויים בזמינות לשקע או לחיבור חשמלי.

 

הבדלים בטעם ובריח של הבשר

הדעות בנוגע לשוני בטעם ובריח של בשר שנצלה בגריל פחמים, לבין בשר שנצלה בגריל חשמלי, שנויות במחלוקת. חלק טוענים כי הבשר שמתקבל בגריל פחמים נושא טעם אותנטי יותר. אף על פי כן, מוטב לבחור בגריל חשמלי מטעמי בריאות, משום שהראשון מטמיע בבשר טעם לוואי של חומר בערה ולעתים האפר עצמו נדבק בבשר ונכנס לגוף שלנו.

בגריל חשמלי לעומת זאת, המערכת היא חשמלית ולכן אין מלכתחילה שימוש בחומרי בערה שיהוו סכנה או ישפיעו באיזשהו אופן על הטעם.

 

מי שומר טוב יותר על איכות הסביבה?

כצפוי, השימוש בגריל החשמלי מזהם הרבה פחות מאשר גריל פחמים. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שמגריל פחמים נפלט יותר Co2 מאשר מגריל חשמלי.

 

סטייקים

אולי תאהבו גם את