לחץ וחרדה הן תופעות שכולנו מכירים וחווים ברמות שונות מעת לעת. כשלעצמם לחץ וחרדה לא חייבים להיות דבר רע ואפילו יכולים לדחוף אותנו להצלחה ולהשגת מטרות.

עם זאת, מצבי לחץ וחרדה קבועים יכולים להוות הפרעה ממשית לשגרת החיים. כאשר מתפתחת הפרעה נפשית בעקבות חרדה או לחץ הדבר עלול לגרום לנו להימנע מאינטראקציות חשובות ולפגוע באיכות החיים שלנו. במאמר זה נרחיב על לחץ וחרדה, וכן על הפרעות לחץ וחרדה נפוצות.

 

מהו לחץ?

אין אדם שלא מכיר תחושת לחץ. אנחנו יכולים להרגיש לחוצים מסיבות שונות: קשיים כלכליים, מתח עם המשפחה שלנו, קשיים ועומסים בעבודה ועוד. לחץ יכול לדחוף אותנו להצלחה – למשל, לדרבן אותנו ללמוד למבחן ולהוציא ציון גבוה. הבעיה מתחילה כשלחץ הופך לקבוע וכאשר אנחנו מרגישים לחוצים כל הזמן. לכך יכולות להיות השפעות נרחבות על הבריאות הפיזית והנפשית כאחד.

 

מהי חרדה?

חרדה היא תחושת פחד ודאגה, ויכולה להגיע במינונים שונים. לעיתים אנחנו חרדים מעט ובמקרים מסוימים אנחנו יכולים לחטוף התקף חרדה שתסמיניו הוא דופק גבוה, חולשה, הזעה ותחושה שאנחנו מצויים בסכנה וקרובים למוות. על אף שהתקפי חרדה אינם מסוכנים, ההפרעות שעלולות להתפתח בגינם יכולות להקשות מאוד על החיים וליצור הימנעויות.

 

סוגים שונים של הפרעות לחץ וחרדה

לחץ וחרדה אחראים על סוגי הפרעות רבים. אלה הם הסוגים העיקריים:

 

קראו עוד באתר ראש בריא

אם אתם מזדהים עם אחד או יותר מסוגי ההפרעות שצוינו במאמר זה אל תישארו עם זה לבד. באתר ראש בריא תוכלו לקרוא עוד על סוגי לחץ וחרדה וכן לבצע שיחה עם איש מקצוע להכוונה והפנייה ללא עלות והתחייבות.

בחורה יושבת ביער לבדה