הם לא רק מפצחי מספרים, רואי חשבון מניעים החלטות עסקיות באמצעות ניהול מדויק ומסודר של כספים ותזרים המזומנים.

רואי חשבון אמריקאיים עובדים במגוון מקומות, כעצמאיים, עבור הממשלה ובעסקים כמו משרדי רואי חשבון ציבוריים ועד מגרשי ספורט ובכל מקום שביניהם.

נסביר כאן מה עושים רואי חשבון ומה ההסכמה שלהם.

 

במה מתעסק רואה חשבון אמריקאי?

לא משנה אם הם עובדים במשרד ביתי או במוסד ציבורי, רואי חשבון משלבים מיומנויות אנליטיות ותקשורת על מנת לבצע את התפקידים הבאים:

  • ניהול ובדיקת חשבונות פיננסיים
  • דיווח על ביצועים פיננסיים
  • הבנת ההשפעה של חוקים ותקנות פיננסיים
  • הכנת והשלמת דו"חות מס
  • הצעת פתרונות למחסומים עסקיים

 

חשבונאות: מיומנויות ויכולות

בניגוד לסטריאוטיפ על כך שהם משעממים, רואי חשבון מצליחים נוטים להיות טובים באותה מידה עם מספרים כמו שהם עם אנשים. אחרי הכל, הם אנשי המקצוע שמתרגמים מידע פיננסי מורכב לתובנות עסקיות ברורות עבור עמיתיהם.

להלן הכישורים הנדרשים מרואה חשבון:

  • הצטיינות במתמטיקה: הבנה טבעית בשפת המספרים היא נקודת התחלה נהדרת לקריירה שנסובה סביב תזרים מזומנים ופיננסים.
  • יכולות ארגון: כאוס הוא האויב של שמירת רשומות נקיות. על רואה חשבון לשמור על רשומות מדויקות ומסודרות. לרוב רואי החשבון יש את שולחנות העבודה המסודרים ביותר במשרד.
  • יכולות אנליטיות: המספרים לא משקרים. רואי חשבון מעולים בניתוח נתונים ומספרים כדי למצוא את הדפוסים העולים במחזורי הדיווח.

 

איך להיות רואה חשבון? האקדמיה היא המפתח

למרות שאנשים מסוימים מוצאים עבודה בתפקידי הנהלת חשבונות (כגון מנהל חשבונות או פקידים) ללא קבלת תעודה, מרבית אנשי המקצוע בחשבונאות מחזיקים בתואר ראשון עבורו למדו לפחות ארבע שנים. יש הבוחרים להמשיך בהשכלה נוספת ולהיות רואי חשבון מוסמכים.

 

תואר ראשון בחשבונאות

כמעט כל תפקידי החשבונאות דורשים תואר ראשון, אותו ניתן ללמוד באופן מקוון, בכיתה מסורתית, או בשילוב כלשהו בין השניים. קורסים ספציפיים יהיו תלויים באוניברסיטה או מכללה שתבחרו, אך צפו ללמוד את עקרונות הנהלת החשבונות, תקשורת עסקית, טכנולוגיית הנהלת חשבונות, דיני עסקים ועוד.

התחייבות לזמן: עד ארבע שנים.

 

תואר שני בחשבונאות

לאחר מספר שנים בתחום, תוכלו להחליט לעלות בדרגות החשבונאות לתפקיד מאתגר יותר. התואר השני בחשבונאות פותח פתח למשרות ברמת הניהול במגוון עצום של תעשיות, החל מבנקאות ועד בנייה ועד הייטק.

התחייבות בזמן: שנה עד שנתיים

 

קבלת הסמכת רואה חשבון

אם היעד שלך לטווח הארוך הוא להיות רואה חשבון מוסמך (CPA)? לאחר שרכשת 150 שעות של קרדיט בתכנית לתואר שני, ברוב המדינות תהיה זכאי להשתתף בבחינת רו"ח קפדנית. לאחר מכן, תצטרך לעבוד בפיקוח של רו"ח מורשה בתור התמחות. לאחר שתעמוד בהצלחה באתגרים אלה, הדרך לתפקידים חשבונאיים בכירים פתוחה. לקראיה נוספת על הנושא, ניתן לבדוק כאן – https://masamerica.co.il/על-החברה/רואה-חשבון-אמריקאי

 

לחיצת יד